Tere! Meie oleme üks pisike Eesti pere - Henri, Tiina ja pisipoeg Kalju. Tiina kasvas üles väikeses külas Siimusti lähedal ning Henri natuke suuremas külas Põlvamaal. Teismeeas viis koolitee meid Tartusse, kus me kohtusime ning ühiselt teed jätkata otsustasime. Ega me sel ajal päris täpselt ei teadnud, kuhu me minna või jõuda tahame, aga vähemalt teadsime hästi, kust me tuleme. Juurte vastu ei saa ja nõnda kiskus meid tugevalt tagasi sinna, kust olime pärit – maale. 2011. aastal hakkasime Henri tühjaks jäänud vanavanemate talus vaikselt toimetama ja seda korrastama. Kas see oli kokkusattumus, asjade loogiline jätk või saatus, igal juhul tuli seejärel meie ellu hulgaliselt positiivseid muutusi (või vähemalt õppisime neid muutusi paremini märkama ja väärtustama) – alates pisikestest ehituslikest võitudest kuni peenikese pereni.
Nõnda oli meil ühel hetkel juba päris suur ühisosa: maailmavaated, elutee, hoolealused, leivakapp, majapidamine jms. Aga midagi olulist oli justkui veel tegemata. Päris täpselt ei teadnud, mis see olla võiks, aga igatahes otsustasime abielluda (praeguse seisuga võib öelda, et „diagnoos“ oli õige). Peopaiga valik oli lihtne, iseenesestmõistetavalt pidi see toimuma maal meie suures heinaküünis, niisiis küünipulm.
Meie umbes 100 aasta vanune küün on peokohana alati au sees olnud ning seal on läbi aegade peetud mitmeid pulmapidusid (juba 1948. aastal pidasid Henri vanavanemad siin oma pulmapidu). 2009. aastal läbis aja- ja kolhoosihambast puretud vanake põhjaliku remondi, mistõttu oli peopaik külaliste vastuvõtuks valmis. Alguses olime küll pisut mures mahutavuse pärast, kuid mõõtmistulemused ja hilisem praktika näitasid, et selleks polnud põhjust – kõik 150 külalist mahtusid vabalt laudade taha istuma ja tantsimiseks jäi samuti hulgaliselt ruumi. Tänu abiruumidele ei pidanud ka pillimehed ja toitlustajad kitsikust kannatama ning said vabalt toimetada.

See oli tõesti parim pidu nii meie kui ka külaliste arvates, jääme seda alati positiivselt meenutama ja ei vahetaks seda kogemust ning kohta mitte millegi vastu! Tahame teha omalt poolt kõik, et ka teistel oleks võimalik osa saada neist maal peituvatest võludest ja positiivsetest emotsioonidest. Tulge meile külla!